Poradnik

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, organizacji płatniczych, Związku Banków Polskich oraz Ministerstw: Rozwoju i Finansów.

Biorąc udział w Programie nie podejmujesz żadnego ryzyka, a Twoje dane są nam potrzebne jedynie do zweryfikowania Twojej tożsamości i działalności, którą prowadzisz.

Program jest skierowany do przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystali z terminala płatniczego w swoich placówkach. W Programie nie mogą wziąć udziału franczyzobiorcy, przedsiębiorcy posiadający więcej niż 5 placówek, jednostki administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego uczestniczące w Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, operatorzy automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych.

Z Programu można skorzystać jednorazowo. Natomiast w jego ramach możesz odebrać do 3 terminali, niekoniecznie w jednym formularzu. Dodatkowe terminale można pozyskać bez konieczności składania dodatkowego wniosku do Fundacji – wystarczy przesłać zapytanie drogą mailową na adres: [email protected].

Tak. Jest to umowa z eService, która określa warunki wzięcia udziału w Programie.

Tak. Do każdego terminala dołączany jest zestaw naklejek, które należy umieścić w odpowiednich miejscach w lokalu.

Mechanizm refundacji polega na pokryciu wszystkich kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców, związanych z akceptacją płatności bezgotówkowych.

Terminale zostaną dostarczone do 5 dni po tym, jak nastąpi akceptacja wniosku przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

Aby otrzymać terminal/e musisz podać dane Twojego przedsiębiorstwa (KRS i NIP), dane osobowe osoby zgłaszającej do Programu, adresy placówek, w których będą używane terminale, szacunkowe dane odnośnie transakcji wykonywanych w tych placówkach, dane konta bankowego. Są to dane niezbędne do weryfikacji prowadzonej przez Ciebie działalności i Twojej tożsamości.

Decyzja o przyjęciu do Programu następuje w dniu następnym od momentu złożenia wniosku.

Pierwszym etapem jest wybranie terminala/-i. Następnie musisz wypełnić formularz i oczekiwać na weryfikację danych. Po weryfikacji i akceptacji wniosku terminal/-e zostaje/-ą wysłane pod wskazany wcześniej adres.

Po złożeniu wniosku nie ma możliwości zmiany terminala. Możesz dobrać dodatkowe terminale (do 3 łącznie) kontaktując się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Możesz edytować swoje dane w portalu Klienta. Dane dostępowe do portalu otrzymasz mailowo po rejestracji na stronie.

Przez 12 miesięcy posiadania terminala/-i nie ponosisz żadnych kosztów związanych z pozyskaniem i użytkowaniem terminala.

Informacje o tym, jak podłączyć terminal znajdziesz w instrukcji dołączonej do terminala. Znajdziesz ją również tutaj

Aby zapoznać się z funkcjami terminala Smart D220 skorzystaj z zainstalowanego na urządzeniu samouczka. Możesz do niego przejść poprzez menu i wrócić w każdym momencie.

Nie, zasady korzystania z dofinansowania nie wprowadzają obowiązku obrotu.

Tak. Wszystkie transakcje są rejestrowane. Znajdziesz je na Portalu Klienta. Klient może otrzymać potwierdzenie transakcji drogą mailową, wówczas musi wpisać swój adres mailowy na urządzeniu.

Terminal akceptuje karty Mastercard i Visa, Diners, JCB i UPI oraz płatności BLIKIEM.

Terminal smart D220 jest mobilny, z siecią możesz połączyć się poprzez Wi-Fi lub sieć GSM po włożeniu karty SIM.

Aktualizacje przeprowadzane są automatycznie w godzinach nocnych, aby nie wpłynąć na funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa.

W przypadku terminala smart D220 bateria wystarcza na dwa tysiące transakcji. Do urządzenia dołączona jest ładowarka.

Przez 12 miesięcy prowizja za pojedynczą transakcję wynosi 0%.

Aby odebrać terminal/e wypełnij wniosek na stronie. Po akceptacji wniosku terminale zostaną wysłane pod wskazany przez Ciebie adres.

Przez 12 miesięcy użytkowania terminala/-i nie ponosisz żadnych kosztów związanych z pozyskaniem i użytkowaniem terminala.

W przypadku terminala standardowego, po upływie 12 miesięcy zostaje naliczana opłata miesięczna. Po roku zostanie przedstawiona oferta specjalna dla Klientów.

Terminal standardowy występuje – do wyboru – w wersji mobilnej i stacjonarnej.

Terminal akceptuje karty Mastercard i Visa, Diners, JCB i UPI oraz płatności BLIKIEM.

Nie ma kwoty minimalnej, którą trzeba zrealizować przyjmując płatności terminalem. Natomiast maksymalna kwota przyjęta przez terminal nie może przekroczyć 100 000 złotych. Do tej kwoty Fundacja pokrywa koszty obrotów.

Aktualizacje przeprowadzane są automatycznie w godzinach nocnych, aby nie wpłynąć na funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa.

Przez 12 miesięcy prowizja za pojedynczą transakcję wynosi 0%.

Aby odebrać terminal/e wypełnij wniosek na stronie. Po akceptacji wniosku terminal zostanie zainstalowany przez Serwisanta eService.

Terminal akceptuje karty Mastercard i Visa, Diners, JCB i UPI oraz płatności BLIKIEM.

Terminale posiadają opcję dodawania napiwku do transakcji oraz DCC (przewalutowanie).

Pieniądze trafiają na Twoje konto najpóźniej w ciągu 48 godzin od dokonania transakcji.

Przez 12 miesięcy prowizja za pojedynczą transakcję wynosi 0%.

Oba terminale są w pełni refundowane.

Dane Twojego przedsiębiorstwa (KRS i NIP), dane osobowe osoby zgłaszającej do Programu, adresy placówek, w których będą używane terminale, szacunkowe dane odnośnie transakcji wykonywanych w tych placówkach, dane konta bankowego.

Dane będą przechowywane w bazie danych akceptantów. Do wszystkich danych będziesz mieć dostęp z poziomu Portalu Klienta.

Ty oraz osoby przez Ciebie upoważnione – mające dostęp do Twojego konta na Portalu Klienta.

Dostęp do portalu użytkownika uzyskasz po złożeniu wniosku. Dane do zalogowania zostaną przesłane do Ciebie drogą mailową.

Wypełnij formularz na stronie logowania do Portalu Klienta, aby otrzymać nowe hasło.

Wszystko już wiem!
Wybierz terminale
Mam jeszcze parę pytań
Przejdź do poradnika